Індіра екадаши

Юдхіштхіра Махараджа сказав: «О Мадхусудана, о переможець демона Мадху, як називається екадаші темної половини місяця Ашвіна (вересень-жовтень)? Будь ласка, розкажи мені про його славу».
Всевишній Господь Шрі Крішна відповів: «Цей святий день називається Індіра екадаші. Якщо людина поститься в цей день, всі його гріхи знищуються, а його предки, які впали в пекло, отримають звільнення. О кращий з царів, той, хто просто слухає про цей екадаші, досягає великого блага, одержуваного жертвопринесенням коня.
У Сатья-югу жив цар на ім’я Індрасена, який був так могутній, що знищив всіх своїх ворогів. Його царство називалося Махішматі-пури. Відомий, і дуже релігійний цар Індрасена належним чином дбав про своїх підданих, тому він був дуже багатий золотом, зерном, синами та онуками. Він був також великим відданим Шрі Вішну. Особливе задоволення він отримував, оспівуючи Моє ім’я, вигукуючи: «Говінда! Говінда!». Таким чином цар Індрасена постійно присвячував себе чистому духовному життю і проводив багато часу, медитуючи на Абсолютну Істину.
Одного разу, коли цар Індрасена щасливо і спокійно головував на зборах, з’явився неперевершений оратор Нарада Муні, що спустився з небес. Цар надав мудрецю Нараді, святому серед напівбогів, велике шанування, вітаючи його поклоном, запрошуючи до палацу, пропонуючи йому зручне сидіння, омивши його ноги і вимовляючи сердечні слова вітання. Тоді Нарада Муні сказав махараджу Індрасені: «О цар, чи процвітають сім складових твого царства? (1) Розмірковує чи твій розум над тим, як найкращим чином виконати покладені обов’язки? Чи стаєш ти все більше і більше відданий Верховному Господу, Шрі Вішну?»
Цар відповів: «Твоєю милістю, о найбільший з мудреців, все дуже добре. Сьогодні, як раз до твого приходу вдало здійснені всі жертвопринесення в моєму царстві. Будь ласка, зроби милість, поясни причину свого приходу сюди».
Тоді Шрі Нарада, мудрець серед напівбогів, сказав: «О славнозвісний серед царів, вислухай мою дивовижну мову. Коли я спустився з Брахмалоки на Ямалоку, Господь Ямараджа вельми сердечно привітав мене і запропонував чудове сидіння. Так як я правильно прославляв його і прекрасно служу Всевишньому Господу, я помітив твого батька на зборах Ямараджі. Він був дуже релігійним, але через те, що передчасно перервав піст в екадаші, він потрапив на Ямалоку. Твій батько передав кілька слів для тебе. Він сказав: «У Махішматі живе цар по імені Індрасена. Будь ласка, розкажи йому, що я перебуваю тут, що через свої минулі гріховни дії я змушений жити в царстві Ямараджі. Будь ласка, передай йому це послання від мене: «О син, дотримуйся Індіра екадаші і роздавай багато милостині, так я зможу піднятися на небо» (2).
Нарада продовжував: «Вислухавши ці слова, о царю, я одразу ж пішов до тебе. Тобі слід допомогти батькові дотриманням посту в Індіра екадаші. Завдяки цьому добродійному вчинку, який ти зробиш, твій батько потрапить на небо».
Цар Індрасена попросив: «О великий Нарададжі, будь ласка, будь милостивий і розкажи мені, як дотримуватися посту в Індіра екадаші, також скажи мені в який місяць і день він приходить».
Нарада Муні відповів: «О цар, будь ласка, вислухай, як я опишу правила дотримання Індіра екадаші.
Цей Екадаші буває під час темної половини місяця Ашвіни. У дашамі, день перед екадаші, встань рано вранці, Умийся і потім зроби що-небудь для Бога з повною вірою. Опівдні знову умийся в проточній воді і запропонуй підношення своїм предкам з вірою і відданістю. Не треба їсти більше одного разу на день, а вночі спи на підлозі.
Коли ти прокинешся в екадаші вранці, ретельно вичисти рота і зуби і потім з глибокою відданістю до Господа дай наступну святу обітницю: «Сьогодні я буду повністю поститися і відмовлюся від усіх видів відплати за це. О лотосоокий Всевишній Господь, о Непогрішний, будь ласка, дозволь мені сховатися у Твоїх лотосних стоп». Опівдні встань перед Шрі-Шалаграма-шилою (3) і вклоняйся Йому щиро, дотримуючись всіх правил та положень; потім запропонуй підношення своїм предкам. Потім нагодуй гідних брахманів і запропонуй їм якусь пожертву згідно своїм можливостям. Після цього візьми їжу, піднесену предкам, понюхай її і запропонуй корові. Далі, вклоняйся Господі Хрішікеші з пахощами та квітами і, на завершення, не спи всю ніч біля Божества Шрі Кешави.
Рано вранці наступного дня, двадаші, вклоняйся Шрі Харі з великою відданістю і запроси брахманів на розкішний бенкет. Потім нагодуй близьких і сам прийми їжу в мовчанні. О цар, якщо ти строго дотримуєшся описаного посту в Індіра екадаші контролюючи свої почуття, твій батько безсумнівно підніметься в обитель Господа Вішну». Сказавши це, Деваріші Нарада миттєво зник.
Цар Індрасена досконало виконав настанови великого святого і постився разом зі своїми близькими і слугами. Коли в двадаші він перервав піст, з неба посипалися квіти. Благо, придбане Індрасеной завдяки дотриманню екадаші, отримав його батько, який перебував в царстві Ямараджі, який таким чином знайшов повністю духовне тіло. Індрасена побачив його як він піднімається на спині Гаруди в обитель Господа Харі. Сам Індрасена без перешкод керував своїм царством, а коли прийшов час, передав царство синові і теж вирушив на Ваікунтху.
О Юдхіштхіра, така слава Індіра екадаші темної половини місяця Ашвіна. Кожен, хто слухає або читає це оповідання без сумніву насолодиться життям в цьому світі, звільниться від всіх минулих гріхів і після смерті повернеться додому, назад до Бога, де буде жити вічно.
Так закінчується розповідь про славу Ашвіна-Крішна Екадаші, чи Індіра екадаші, з Брахма-вайварта Пурани.

Примітки:
1. Сім складових царства: сам цар; його міністри; його скарбниця; його армія; його союзники; брахмани, які вчиняють жертвопринесення; і потреби підданих.
2. Кожна жива істота індивідуальна, і кожен повинен індивідуально практикувати свідомість Кришни, щоб повернутися назад до Бога. Як стверджується в Гаруда Пуране, ті, хто знаходяться в пеклі, не можуть практикувати свідомість Кришни, оскільки воно вимагає певного спокою розуму, що неможливо через пекельні тортури. Якщо близькі грішника, який страждає в пеклі, роздають милостиню від імені грішника, він може покинути пекло і піднятися на небесні планети. Але якщо близькі грішника дотримуються для свого страждаючого родича цей екадаші, родич безпосередньо відправляється в духовний світ, про що і йдеться в цій главі.
3. Шрі Шалаграма-шила — це Божество Господа Вішну у вигляді гладкого круглого темного каменю. Віддані поклоняються йому щоб досягти звільнення. Шалаграма-шила описаний в Падма Пуране, Уттара Кханда.

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *