Святкування Гіта-Джаянті

Любі друзі !
У середу, 29 листопада в Школі Ведичних Знань «Сурья» пройде спеціальна Яг’я, присвячена святкуванню Гіта-Джаянті — дня явлення  в наш світ Величної  Шрімад  Бхагавад-гіти.

Мы  плануемо почати  о 17:00, за адресою вул. Варшавська 179-а, м Львів.

«Бхагавад-Гіта» — на санскриті означає «Пісня Бога» — Це велична Бесіда Всевишнього Господа Шрі Крішни з найбільш могутним  святим воїном свого часу, Арджуною . «Гіта» була розказана перед самим початком битви при Курукшетрi, святому місці навіть для напівбогів ….
«Бхагавад-Гіта» є квінтесенцією ведичної мудрості. У цьому творі викладено основні ідеї Ведичної філософії, закон карми і концепція перевтілення душі.
Цінність «Гіти» полягає в її винятковій здатності впливати на духовний розвиток людини, в етичному, соціальному і психологичекое аспектах.
«Хто я ?, в чому сенс мого існування? як правильно жити в цьому світі?  у чому досягнення істинного досконалості? »- питання які обговорюються в« Бхагават гіті »

Пов’язане зображення

 Гiта вчить що: самопізнання, осягнення Вищої Реальності це нагальна потреба людини. Розумна людина, замислюючись над своїм неухильним  рухом від народження до смерті, над швидкоплинністю життя, не може не запитати: «Яка мета всього цього в цілому, якщо відволіктися від усіх дрібниць і випадковостей ?»

«Гіту» треба вивчати не з якоюсь абстрактної точки зору: необхідно проникнути в дух і логіку самої «Гіти» і досліджувати її, грунтуючись на її ж висловлюваннях; тільки так можна дати їй правильну, об’єктивну оцінку. А для того, щоб проникнути в «Гіту», щоб вона відкрилася нам, треба намагатися якомога повніше втілювати в своєму житті її принципи. Тільки таким шляхом можна досягти спокою розуму, досконалості життя і духовного осяяння.

Пов’язане зображення
«Бхагавад-Гіта» стверджує, що правильна поведінка — це дії, за допомогою яких ми вступаємо в гармонійні відносини з рештою світу, з усіма живими істотами. Відмітна риса досконалої людини — контроль над почуттями. Пристрасть та невiглавство сковують  в нас все вище, все чисте, позбавляє нас розсудливості, викрадає розум, але людина може і повинна контролювати розумом свої пристрасті і управляти своїми спонуканнями.

Гіта вчить, що завдяки правильним діям, істинного знання і досконалої любові ми можемо розвинути надсвiдомiсть, пробудити безпомилкову інтуїцію і позбутися від обмеженості мислення.

За словами Шанкарачарьї, «Бхагават Гита» є квінтесенцією всього вчення Вед, тодi  напрошується питання: «В чому полягає сутність« Бхагавад-гіти ». Відповідь на це питання неодноразово дає сам Госпoдь Крішна, оголошуючи найвищим йогом того, хто безроздільно віддається Всевишньому, це вчення про відданість і любов до Всевишнього є найпотаємніша частина ведичних писань (Б.г. 15,15)
В останніх віршах «Гіти» Господь Крішна проголошує, звертаючись до Арджуне, що потрібно залишити усi  дхарми (обов’язки і релігії) і просто чесно віддатися Господу. Господь обіцяє — «Я звільню тебе від наслідків всіх гріхів; не пiддавайся скоpботi i не бiйся нiчого ».
І най-головніша цінність «Гіти» полягає в тому, що вона відкриває шлях до особистісних, безпосередніх  взаєминих  стосункiв  із Всевишнім Господом, заснованим на любові і відданості. У цьому полягає унікальність «Бхагавад-гіти».

У повному виданні «Бхагавад-гіта, як вона є» усi  санскритські вірші наводяться з транслітерацією, послівним і літературним перекладом і супроводжується ґрунтовними коментарями Бхактіведанти Свамі Прабхупади, які той написав, грунтуючись на працях попередніх ведичних вчителiв. Це, зокрема, коментарі до «Бхагавад-гіти» Рамануджи, «Сарартха-варшіні-тика» Вішванатха Чакраварті, «Гіта-Бхушан-тика» Баладеви Відьябхушани, а також коментарями Бхактівінода Тхакура.

Пов’язане зображення
Вільям Дедвайлер зазначає, що, являючись  представником істинного  ланцюга спадкоємності учнів Господа Крішни, Прабхупада був спроможний  ефектно передати суть усього вчення «Гiти » майбутнім поколінням.
Сам же Шріла Прабхупада відзначав, що до моменту появи «Бхагавад-гіти, як вона є» протягом сотень років на Заході вже існувало безліч переказів цього тексту на англійську та інші мови, але ніхто так і не зміг зрозуміти «Бхагавад-Гіту», бо той, хто розуміє слова Крішни в «Бхагавад-гіти», подібно Арджуні приймає Крішну як Верховну Особу Бога і стає Його послідовником. Дедвайлер зазначає, що тільки після того, як Прабхупада представив «Бхагавад-Гіту» через знання учнівської приємності, люди, які читають її, почали ставати послідовниками Господа Крішни. Згідно Дедвайлеру, це свідчить про те, що тільки коли вчення Крішни передається через ланцюг духовних вчителів, воно зберігає свою духовну силу.

Все вчення і все життя Крішни є тільки любов. Крішна не приймає нічого, крім любові, діє тільки любов’ю, дихає тільки нею і говорить тільки нею.
 (Л. Толстой, Повне зібрання творів, т. 40, с.435)
«Я був зобов’язаний« Бхагавад-гіті »чудовим днем. Це — перша з книг; таке враження, що ціла імперія говорить з нами: в ній немає нічого дрібного, незначного, все велике, послідовне, безтурботне; це голос дрівнього розуму,  що розмірковує i говорить з нами  з іншi епохи,  але про тiж  питання, що турбують нас сьогоднi. »
Раульф Уолдо Емерсон
«Коли мене охоплюють сумніви, коли розчарування слідують одне за іншим, і не видно променя надії на горизонті, я звертаюся до« Бхагавад-гіті »і знаходжу вірш, який приносить заспокоєння. Я відразу ж починаю посміхатися, забуваючи про печалі. Ті, хто розмірковують над «Гітой», постійно черпають в ній радість і відкривають в ній новiнадiї  й новий зміст. »
Моханодас К. Ганді

Всього у  «Гіті»  700 віршів.
 Веди кажуть, що  той,  хто в день Гіта-Джаянті  читає цей твір, обговорює його з iншими,  а також  дарує цю величну книгу мудростi друзям чи  гідним людям — отримає особливу  удачу,  така людина знайде славу, багатство, перемогу, сотні поколінь його предків очистяться, його життя стане славним і в кінці, знайшовши заспокоєння, така людина досягне вищого призначення — царства Бога …
Не пропустіть цю можливість почитати це великий твір в суспільстві відданих і подарувати її друзям!
За нашою традицією, в цей особливий день ми зберемося разом і будемо читати Бхагавад-Гіту, шлоки на санскриті і переклад, а потім будемо дарувати її один одному, після цього буде  бенкет.
Щоб не закiнчити  пiзно, бо читання займає приблизно 4 год. 
ПОЧАТОК О 17:00
Результат пошуку зображень за запитом "бхагавад гита как она есть украинская"
Детальна інформація за телефоном або по скайпу
Судхіра Дас: Email: sudhira.nrs@gmail.com Skype: sudhira_das  Viber, Telegramm: +380631497369, Cell: +380988850108, +380631497369

If you found an error, highlight it and press Shift + Enter or click here to inform us.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *